درخواست دريافت پروانه فعاليت درخواست دريافت پروانه فعاليت

سازمان فناوری اطلاعات ايران بر اساس اسناد و راهبردهاي ملي، منجمله سند راهبردي امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات (سند افتا) و قوانين مصوب در قالب برنامه‌هاي پنج‌ساله توسعه، به منظورحمايت وگسترش خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات(افتا) دركشور و برنامه­ ريزی درزمينه به‌كارگيری بهينه ظرفيت­های ملي و ساماندهی شرکت‌های توانمند در ارائه خدمات افتا، اقدام به ارزیابی و صدور پروانه فعالیت در حوزه افتا نموده است.

متقاضيان دریافت پروانه فعالیت در حوزه­ های مذکور می­توانند، لينك مرتبط با حوزه خدمات قابل ارائه خود را انتخاب و نسبت به دريافت و مطالعه دقيق فرم­ها و راهنما­ها اقدام نموده و پس از تكميل فرم­هاي ارزيابي، با توجه به دستورالعمل‌ها و راهنماهاي اشاره شده،‌ مدارك و مستندات خود را با شكل و فرمت خواسته شده توسط نماينده رسمي شركت متقاضي به صورت حضوري به اداره كل نظام مديريت امنيت اطلاعات (نما) به آدرس؛ تهران، ميدان آرژانتين، ابتداي بلوار بيهقي، نبش خيابان شانزدهم، ساختمان شماره (1) سازمان فناوري اطلاعات ايران (ساختمان آفاق)، طبقه هفتم، واحدجنوبي، تحويل داده و درصورت پذيرش مدارك، رسید دريافت نمايند.

شرکت های متقاضي دريافت پروانه فعاليت مستقر درساير استان ها نيز مي توانند با مراجعه به قسمت «مراکز استانی نما» ،  در صورت فعال بودن مراکز استانی مورد نظر،  جهت تحویل مدارک به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خود مراجعه نمایند. بديهي است در صورت احراز شرايط ارزيابي فنياعتباري، اقدام به صدور پروانه براي متقاضيان خواهد گرديد.

  لازم به ذكر است متقاضيان مي توانند در صورت نياز به توضيحات بيشتر هنگام تكميل فرم هاي ارزيابي و يا در خصوص مراحل مختلف فرايند ارزيابي صلاحيت، با شماره تلفن 84802700-021 از ساعت 9 الي 11صبح تماس حاصل نمايند.زمان پذيرش مدارك همه روزه از ساعت 8 صبح الي 15 بعد از ظهر مي باشد. ضمناً پست الکترونیکی به آدرس arzyabi_nama@ itc.ir آماده دریافت سوالات، نظرات و پیشنهادات متقاضیان محترم می باشد.

دانلود مدارك ارزيابي دانلود مدارك ارزيابي

 

خدمات مدیریت امنیت، خدماتی از جنس طراحي‌هاي كلان و ساختاري، طرح‌ريزي، برنامه‌ريزي، بهبود و ساماندهي، سنجش و پيشگيري مخاطرات امنيتي در سازمان‌ها و يا نظام‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات است. لذا ارائه خدمات كلان ذيل در اين گروه قرار مي‌گيرد:

- خدمات مشاوره و استقراراستانداردهاي امنيت اطلاعات و ارتباطات

- خدمات مميزي انطباق استانداردهاي امنيت اطلاعات و ارتباطات

- طرح ريزي معماري و زيرساخت امنيت

 

خدمات عملیات امنيت، خدماتي است كه بيشتر بر مهارت‌هاي خاص و يا فني پرسنل براي پياده‌سازي و يا حصول اطمينان از عملكرد مناسب كنترل‌هاي پياده‌سازي شده تاكيد دارد. لذا ارائه خدمات كلان ذيل در اين گروه قرار مي‌گيرد:

- آزمون و ارزيابي امنيتي

- پياده سازي مركز عمليات امنيت و تيم پاسخ به رخداد

- پياده سازي امنيت فيزيكي و محيط پيراموني

- امن سازي و مقاوم سازي سامانه ها، زيرساخت ها و سرويس ها

توجه: درخواست در گرايش ‹‹حفاظت ابري خدمات اينترنتي›› از مرداد ماه قابل پذيرش مي باشد.

خدمات فني افتا، شامل پيكربندي امن و پشتيباني امنيتي محصول فتا مي باشد. شايان ذكر است با توجه به درخواست متقاضي، عنوان محصول مورد تاييد در پروانه فعاليت صادر شده در اين گرايش ذكر مي شود.

این دسته خدمات شامل ارائه آموزش كليه دوره‌های امنیتی در سطوح و موضوعات مختلف به متقاضيان دريافت اين خدمات است. توجه به اين نكته ضروريست كه در قالب انواع ارائه سه دسته خدمات مديريت، عمليات و فني، انتقال دانش مرتبط با موضوع ارائه خدمات شامل خدمات آموزش نبوده و آموزش‌هايي كه شامل صدور گواهينامه‌هاي ملي و بين‌المللي در زمينه دوره‌هاي آموزشي امنيت اطلاعات و ارتباطات است، در قلمرو خدمات آموزش قرار مي‌گيرد.